اثر ویتامین ها بر زیبایی پوست چیست؟

از سری مطالعات بر روی مراقبت روزانه پوست شما را در مقاله پوست و زیبایی با موضوع اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست آشنا می کنیم.

برای داشتن پوستی زیبا و درخشنده باید مصرف ویتامین ها به میزان کافی و مناسب برای مراقبت و جوانسازی پوست بخشی، اساسی از رژیم غذایی شما باشد. باید این نکته را بدانید که پوست وسیع ترین و بزرگترین عضو بدن شما می باشد، ظاهر جذاب شما تا حد بسیار زیادی به سلامت و شادابی پوست شما مربوط می گردد. به همین دلیل توجه به آن بسیار مهم است.

محدود کردن قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر ماوراء بنفش خورشید آن هم بدون ضد آفتاب اولین نکته ای است که بیشتر متخصصان بهداشت برای حفظ سلامتی پوست به آن توصیه می کنند اما این به معنی ضرر همیشگی نور خورشید نمی باشد و توجه داشته باشید که فقط 10 تا 15 دقیقه قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به تولید ویتامین D در سراسر پوست کمک می کند.

در این سری از مقاله پوست و زیبایی دکتر شمس شما را با مصرف 6 نوع ویتامین که منجر به زیبایی و درخشندگی پوست شما می شود می پردازیم. با ما همراه باشید.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست

چرا پوست به ویتامین احتیاج دارد ؟

قبل از معرفی اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست به علت احتیاج پوست به ویتامین می پردازیم.

  6 مزیت مزوتراپی صورت چیست؟

ویتامین ها پوست را هیدراته می کنند. آن ها می توانند سلول های مرده پوست را از بین برده و سلول های جدید و نو را جایگزین آن ها کنند. عفونت ها و استرس اکسیداتیو نیز به کمک ویتامین های مورد نیاز پوست از بین خواهند رفت. در صورتی که برای کاهش روند پیری پوست خود در حال تلاش هستید و یا می کوشید زخم ها و لکه های پوستی و حتی تکه های زبر و خشن شده پوستتان را نرم و لطیف کنید و کلیه مشکلات پوستی را برطرف کنید می بایست ویتامین کافی به پوست برسانید. ویتامین های مخصوص پوست ویتامین A ، E، K هستند. که هر کدام عهده دار بر طرف کردن یک مشکل در پوست می باشند.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین A

این ویتامین از ویتامین های مخصوص پوست و ضروری برای سلامت ان است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان به حساب می آید. مشکلاتی همچون چین و چروک که در اثر رادیکال های آزاد به وجود می آیند را برطرف می کند. میزان بسیار زیاد این ویتامین در هویج، اسفناج، انبه و سیب زمینی وجود دارد.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین B۳

ویتامین B۳ معمولا با نام نیاسین شناخته می شود. این ویتامین در بیشتر محصولات آرایشی به کار گرفته می شود. ویتامین B۳ عامل درخشندگی پوست است. قرمزی و التهابات پوست را نیز برطرف می کند.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین C

ویتامین های مخصوص پوست را بشناسید!

در صورتی که لکه های پوستی بر اثر کهولت سن در شما مشاهده شده است می بایست بیشتر از قبل از این ویتامین استفاده کنید

  معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

ویتامین C از ویتامین های مخصوص پوست است که نقش مهمی در تولید کراتین ها دارد. کراتین نیز به پوست کمک می کند تا سلول های مرده تولید شده و جایگزین سلول های فرسوده شوند. در صورتی که لکه های پوستی بر اثر کهولت سن در شما مشاهده شده است می بایست بیشتر از قبل از این ویتامین استفاده کنید.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین E

بهترین آنتی اکسیدان برای پوست ویتامین E می باشد زیرا به حفظ رطوبت پوست بسیار کمک می کند. عوارض آکنه و لکه های ناشی از آن را ازبین می برد و هم زمان به جذب ویتامین A بسیار بسیار کمک خواهد کرد.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین K

ویتامین K یک مکمل و از ویتامین های مخصوص پوست به حساب می آید. زخم های پوستی که نیازمند زمان برای بهبودی هستند به کمک این ویتامین سرعت عمل در بهبودی پیدا خواهند کرد. به طور کلی تمامی بیماری های پوست که به سلامت و زمان برای بهبودی نیاز داشته باشد به کمک ویتامین K قابل درمان است.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست – ویتامین D

ویتامین دی سیستم ایمنی بدن و توانایی بدن را تقویت می کند و با عفونت ها به خصوص عفونت های پوست مبارزه می کند. این ویتامین برای سلامت پوست بسیار بسیار مهم است. پاتوژن های خارجی که به صورت دائم در معرض سموم هستند به کمک این ویتامین پاکسازی می شوند و بهبود می یابند.

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست

اثر مصرف ویتامین بر درخشش پوست