11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر


نکات زیبا ماندن در خانوم های مسن تر

از مجموعه مقالات پوست و زیبایی دکتر شمس در حیطه مراقبت روزانه پوست، به معرفی مقاله آرایش و زیبایی زنان مسن تر می پردازیم.

این نکته خائز اهیت است که هر سنی زیبایی و آرایش و همچنین مراقبت های خاص خود را می پذیرد .

متاسفانه یکی از عادت های بانوان نگه داشتن و انجام آرایش روتین و همیشگی خود در هر سنی است و انگار حاضر نیستند که با توجه به سن و سالشان پیش بروند و این باعث می شود که نتوانند از نکات مفید و جدید آرایش مخصوص خودشان استفاده و آن را بکاربرند.

به تدریج پوست شما از سنین 30 تا 40 سالگی و به بالا،  دچار چین و چروک های ریز و درشتی می شود که متاسفانه دیگر همان آرایش پوست و صورت همیشگی شما توان به خوبی پوشاندن آنها را ندارد پس لازم است تکنیک زیبا نگه داشتن و همچنین آرایش برای پوست چین و چروک دار را بیاموزید.

در زیر به 11 نکته کاربردی جهت آرایش و زیبایی زنان مسن تر آموزش داده می شود. با پوست و زیبایی دکتر شمس همراه باشید.

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

آرایش و زیبایی زنان مسن تر- نکات مربوط

کرم نرم و براق کننده لب به جای رژ گونه در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

اگر میخواهید از دستورالعمل های رژ گونه خشک که در شکافها و ترکهای بین صورت نفوذ کرده و باعث چین و چروک بیشتر می شوند، اجتناب کنید، به سراغ فرمولهای کرمی آن بروید. به هر حال، برخی از رژگونه های کرمی معمولی، به مراتب ماندگار تر از نوع پودری آن هستند.

یک ترفند در اینجا این است که شما همیشه نیازی به رفتن و خرید یک محصول جدید ندارید. با استفاده از یک نرم کننده لب (لیپ استیک) و یا رژ مایع سرخ، صورتی یا قرمز میتوانید یک تجربه جدید داشته باشید. شما فقط به یک یا دو خال در هر گونه نیاز دارید، به ویژه اگر نرم کننده لب شما خیلی روشن باشد. با قرار دادن آن از بینی خود دورتر از جایی که رژ گونه می زنید،شروع کنید. با انگشتان خود به خوبی آن را مخلوط کنید و آن را با کمی برس زدن، پایان دهید.

 ترفند کارت ویزیت در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

کارت های ویزیت، کارت های اعتباری، کارت های کلیدی، همه این ها ابزار زیبایی هستند. اگر گوشه بیرونی چشم شما افتاده شده باشد، برس را به بیرون بکشید. کارت را در گوشه بیرونی چشم خود قرار دهید و از گوشه بیرونی چشمان خود به سمت خارج، برس بزنید. شما هم اکنون می توانید سایه و خط چشم را بدون نگرانی در مورد رفتن حتی یک میلیمتر بیشتر از حد کشیده و افتادگی چشم خود را کاهش دهید.

همچنین هنگام استفاده از یک ریمل مژه و یا ابرو نیز، می توانید این ترفند را استفاده کنید. کارت را پشت مژه های خود، در برابر پلک، نگه داشته و هر چقدر می خواهید جلو بروید. هنگامی که کارتان تمام شد و کارت را بیرون آوردید، هیچ آلودگی و لکه ای وجود ندارد.

 کانسیلر خط لب در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

هر گونه خط، چروک ظریف و یا تیرگی در اطراف دهان شما را سایه می زند. بنابراین، اگر می خواهید به لب های خود بیشتر برسید، اطراف آن را با کانسیلر محو کنید تا هرگونه لک یا خطی را پنهان سازید. این باعث می شود که لب هایتان کمی بیشتر برجسته بمانند.

  ماسک مغناطیسی چیست؟ با بیان 6 نکته مهم

همچنین می توانید پس از استفاده از رژ لب و برای پاک کردن هر گونه اشتباه در هنگام رژ زدن و نگه داشتن خط لب یکنواخت، از آن استفاده کنید.

آیا میخواهید لبهای شما کمی برجسته تر به نظر بیاید؟ یک مقدار کم کانسیلر یا قلم موی براق کننده نیز می تواند کمک کند. پس از استعمال / ضربه زدن با رژ لب، دو تا چهار نقطه بسیار کوچک در مرکز دهان خود را با کانسیلر یا برق لب برجسته سازی کنید. از یک برس تمیز و سفت و محکم

استفاده کنید، تا زمانی که مخلوط شود. این امر ابعاد بیشتری برای لبهای باریک اضافه می کند.

ماسک های چندکاره در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

هر منطقه از چهره شما دارای نیازهای متفاوت است. خاك، منافذ باز را در اطراف بینی و در شکاف چانه مسدود می كند. گونه ها به راحتی از خشکی یا قرار گرفتن در معرض آفتاب تحریک می شوند. پیشانی نیز می تواند برای بعضی ها نسبتا چرب باشد و برای برخی دیگر به اندازه کافی

خشک باشد تا خطوطی بر آن بیندازد.

به همین دلیل استفاده از ماسک های مختلف در مناطق مختلف صورت بسیار موثر است. منافذ مسدود شده می توانند با ماسک های خاک رس، ماسک بابونه و ژل تمیز شوند. تعادل و بازسازی پوست پیشانی را میتوان با زغال چوب یا عصاره گل سرخ انجام داد. چسسب های هیدروژل را برای

زیر چشم فراموش نکنید!

کانتورینگ کردن در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

امروزه کانتورینگ یکی از اصلی ترین و مهمترین بخش ها است و به همین علت محصولات زیادی از آن وجود دارد. با این حال، ممکن است متوجه شوید که برخی از آنها که بیش از حد سفت و سخت هستند، یا بیش از حد تیره هستند، چهره شما را بسیار تیره تر نشان می دهد. حقیقت این است که شما برای یک کانتورینگ، احتیاج به محصول خاصی ندارید.

در عوض، شما می توانید از یک فونداسیون پایه با سایه ای از انتخاب خود استفاده کنید. به این ترتیب شما می توانید از کانتورینگ هایی با زمینه نامطلوب اجتناب کنید.

پس از این همه، آیا کانتور های میله ای، که واقعا فقط یک فونداسیون عمیق در یک طیف محدودی از سایه ها هستند، نوعی پوشاندن حقیقت است؟ و اگر شما برای استفاده از کانتورینگ تازه کار هستید و کمی در مورد سطح مهارت خود نگرانید، می توانید با یک فونداسیون پایه که کمی سایه داشته و یا دو شماره تیره تر از تن طبیعی پوست شماست، شروع کنید.

استفاده از عطر در مکان های درست بدن در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

بوی خوب زمان ندارد؛ عطر به راهی که ما در آن حرکت می کنیم و روحیه ای که در آن هستیم، و حتی احساس ما برای روزهایمان تأثیر می گذارد. مشکل این است که حتی عطرهای تند و بسیار غلیظ نیز، قبل از اینکه روز به پایان برسد، می پرند. از این به بعد و برای ماندگاری بیشتر،

عطر های خود را به این قسمت ها که ذکر می شود بزنید.

برای فرمول های سبک تر مانند اسپری ها، می توانید در نواحی که ذکر می شود اسپری کنید، اما عطرهای قوی تر باید با انگشتان دست زده شوند. ایده این است که عطر را به نقاط پالس دار بدن خود اعمال کنید، جایی که گرمای بدن به پراکنده شدن بوی عطر ما کمک می کند. ما با استعمال عطر بر روی مچ دست و پشت گوش ها کار را تمام نمی کنیم. روی ناف خود، و در پشت زانو و آرنج خود را نیز عطر بزنید. برای اینکه بیشتر خوشبو باشید، قبل از این که لباس بپوشید حتی به پشت خود نیز عطر بزنید.

یک آزمایش روشنایی قبل از ترک منزل در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

آیا نور حمام شما را پیر نشان می دهد؟ به عنوان مثال، چراغ های فلورسنت که بالای سر باشند، می توانند بر روی صورت شما سایه انداخته و رنگ پوست شما را به زرد تبدیل کنند.

  4 روش آموزش ماسک های خانگی برای رفع چین و چروک

این ممکن است زمانی که مشغول آرایش صورت خود هستید به تجدید نظر شما برای آرایش کمک کند.با این حال بهتر است یک نقطه در منزل خود با نور طبیعی خوب پیدا کنید که در آن هر روز بتوانید آرایش کنید.

درهر صورت، زمانی که کار شما به پایان رسید، صورت خود و آرایش خود را در مناطق مختلف آزمایش کنید؛ آینه عقب اتومبیل خود، خارج از منزل، اتاق های کم نور، همه جا. این به شما سرنخ هایی را می دهد که شما در هنگام انجام میک آپ، به چه چیزهایی باید توجه داشته باشید، از قبیل سرخ کردن بیش از حد صورت و یا خط کشیدن شکسته با مداد روی ابرو.

استفاده از رنگ پایه مناسب در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

بسیاری از مقالات آرایشی و مکان های آموزشی اهمیت زیادی به فونداسیون های ته رنگ زرد می دهند. تکنیک های مختلفی وجود دارد که به شما کمک می کند تعیین کنیدکه چه چیزی بهترین است. برخی از اینها شامل رنگ چشم و ترجیح شما برای جواهرات نقره یا طلا هستند.

همانند دیگر چیزهای زندگی، انتخاب فونداسیون با سن آسان تر می شود. تعجب نکنید اگر به شما گفته شود به جای صورتی یا خنثی، به طور پیش فرض یک زرد کمی روشن را انتخاب کنید.این یک نکته فراگیر نیست، اما بسیاری از زنان با استفاده از یک رنگ گرم تر، بهتر به نظر

می رسند.

باید اذعان کرد که اضافه کردن رنگ طلایی صورت را گرمتر و جوان ترنشان می دهد. همین امر برای موها نیز صدق می کند، بلوند طلایی نسبت یه رنگهای تیره تر ممکن است بیشتر جذاب به نظر بیاید.

لکه گیری چهره خود را با دستمال توالت در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

حتی وقتی که تولید چربی بدن ما کاهش می یابد، منطقه t صورت ما هنوز هم می تواند در روزهای آفتابی کمی براق به نظر بیاید. یک بسته از کاغذهای خشک کن توالت را جزو مایملک همیشگی خود درون کیفتان بگذارید و صادقانه باید گفت کمتر از آنچه برایش نقشه می کشیم، استفاده می شود.

راه های زیاد دیگری برای پاک کردن چربی بدون حذف آرایش شما وجود دارد. برای مثال، کاغذ توالت فقط یک کاغذ با بافت خوب است. آنها اغلب نازک تر و کمتر از بافت چهره ما منظم هستند. همچنین بهترین آنها نوع قهوه ای این نوع دستمال ها است که در فیلترهای قهوه پیدا

می کنید. فقط آن را از هم جدا کنید ولکه چربی را پاک کنید.

تمیز نگه داشتن برس ها در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

هیچ دلیلی وجود ندارد که برس های قدیمی ریمل خود را، دور بیندازید. شما می توانید آنها را به روش های مختلف دوباره قابل استفاده کنید. از آنها برای شانه کردن ابروها استفاده کنید یا روغنهای تقویتی را به موها بزنید. هنگامی که میخواهید از آن برای یک لوله ریمل یا روغن جدید استفاده کنید، برس را با آب داغ و صابون بشویید. سپس، آن را در یک ظرف از الکل ایزوپروپیل برای تقریبا سی دقیقه بگذارید تا بماند. سپس آن را بیرون آورده و با آب خوب شسته و خشک کنید. اگر شما یک برس مورد علاقه دارید، می توانید آن را نگه دارید و از آن برای استفاده از یک ریمل متفاوت استفاده کنید.

کانسیلر های رنگ هلویی برای زیر چشمان در آرایش و زیبایی زنان مسن تر

در اینجا یک ترفند وجود دارد که سایه های بنفش و آبی را که در زیر چشم می افتد (تیرگی زیر چشم) یک باره و برای همه حذف می کند. پاسخ این نیست که کانسیلری روشن تر خریداری کنید و سعی کنید قبلی را پاک کنید. پاسخ این است که به دنبال یک کانسیلری باشید که کمی صورتی، قرمز، مرجانی، و یا به رنگ گوشت ماهی سالمون باشد.

با این کانسیلرها نقاط بدون رنگ زیر چشم را نقطه دار کنید و آن را با دقت زیادی ترکیب کنید. حالا، کانسیلر معمولی خود را به روش مشابه قبل، در بالای این نقاط بزنید. ترفند آن این است که باید برای ساخت این رنگ بسیار مراقب باشید و نباید آنها را بیش از حد باهم مخلوط کنید. در درجه اول بر کناره های بیرونی و داخلی چشم متمرکز شوید.

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

11 نکته آرایش و زیبایی زنان مسن تر

مراقبت پوست

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

من دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شمس