مهمترین عوارض بوتاکس شقیقه

مهمترین عوارض بوتاکس شقیقه

مهمترین عوارض بوتاکس شقیقه


بوتاکس شقیقه

بوتاکس شقیقه یکی از پرطرفدارترین انواع بوتاکس است. امروزه روش های مختلفی برای زیباسازی صورت وجود دارد. از این روش ها می توان به لیفت صورت، تزریق فیلر، تزریق چربی و تزریق بوتاکس نام برد. انسانی نیست که تمایلی به زیبایی و خوش صورتی نداشته باشد در جهان حال با پیچیدگی ها وگرفتاری های موجود زیبایی جایگاه خاصی دارد حسی که با نگاه کردن در آینه برای شما بوجود می آید حسی بس زیبا و وصف ناشدنی است البته این حس گاهی با ایستادن در جلوی آینه و دیدن خطوط پنجه کلاغی گوشه چشم ناخوشایندی می شود.  گاهی با خود به فکر فرو می روید و با کشیدن ناحیه شقیقه با انگشتانتان خود می گویید  ظاهرا دیگر وقت آن رسیده که فکری به حال این خطوط عمیق شود.

در این مقاله از مقالات سایت پوست و زیبایی دکتر شمس شما را با موضوع تزریق بوتاکس آشنا می کنیم امیدواریم با مطالعه مقاله حاضر درهای دانش در این زمینه به روی شما گشوده شود.

نتیجه تصویری برای بوتاکس شقیقه
مهمترین عوارض بوتاکس شقیقه

اثر بوتاکس شقیقه بر روی رفع افتادگی پوست

از اثرات افتادگی ناحیه شقیقه می توان به افتادگی گوشه چشم ها و ابروها و اثری نامطلوب آن بر روی ظاهر بیمار اشاره کرد. در این مقاله به این مساله می پردازیم همانطور که می دانید با بالاتر رفتن سن افراد و یا به دلایل ارثی، میزان چربی های چمع شده در زیرپوست به تدریج کاهش یافته و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد در این حالت پوست صورت شل می شود.

تمپورال لیفت، لیفت شقیقه یا کشیده شدن پوست شقیقه را گویند که در این حالت چهره شما از حالت قبل و پرچروک خارج شده و زیبایی فراوان به آن باز می گردد. زمانی که افتادگی پوست درقسمت شقیقه ها ایجاد می شود این مساله سبب خستگی و بی رمقی چهره فرد می گردد . می توان گفت بوتاکس شقیقه یک جراحی پلاستیک سرپایی می باشد و حتی بهتر است بگوییم بوتاکس شقیقه بدلیل اثرات خوبی که دارد از جراحی های زیبایی دیگر همچون لیفتینگ صورت بهتر می باشد .

  مهمترین عوارض بوتاکس حاملگی

عوارض بوتاکس شفقیقه چیست ؟

در کل عوارض بسیار کمی در مورد تزریق بوتاکس شقیقه گزارش شده است. حتی اگر هم مساله ای باشد بیشتر برمی گردد به بی تجربگی شخص تزریق کننده بوتاکس و همچنین استفاده از مواد بوتاکس نامرغوب. لذا اولین و اصلی ترین توصیه ما انجام تزریق بوتاکس شقیقه در کلینیک معتبر پوست و مو توسط پزشک حاذق است. ما به شما دکتر شمس دکتر پوست تهران را پیشنهاد می کنیم.

در کل عوارض ناشی از بوتاکس شقیقه بصورت زیر می باشد:

ایجاد قرمزی

قتورم و قرمزی واکنشی طبیعی در مورد هر روش درمانی است. این مشکلات که چند ساعتی طول نمی کشد و معمولا خفیف می باشند نیازی به درمان ندارند. مقدار قرمزی پوست در این حالت به عوامل مختلفی از جمله مقدار بوتاکس شقیقه و همچنین ضخامت سوزن بوتاکس بستگی دارد. تجربه پزشک تا حد فراوانی در این مورد پیشگیری کننده است.

  • استفاده از کمپرس سرد پس از اتمام تزریق
  • استفاده از سوزن‌های باکیفیت بالا
  • انجام  تزریق بصورت آهسته‌
  • تزریق مواد به مقادیر کم

از جمله مواردی هستند شدت قرمزی و تورم را کاهش می دهند. جهت درمان سریع ورم بعد از بوتاکس قبل از خروج از مرکز پوست و زیبایی دکتر شمس از پزشک متخصص کلینیک سوالات خود را بپرسید.

ایجاد درد و سوزش در محل تزریق

میزان درد در طی تزریق بوتاکس شقیقه به آستانه‌ی تحمل درد شما وابسته است. یکسری افراد که آستانه درد بالایی دارند به خوبی درد ناشی از تزریق را تحمل می‌کنند. حدود ۱ ساعت قبل از مراجعه به کلینیک و جهت کاهش درد پس از مشورت با پزشک، می‌توانید استامینوفن مصرف نمایید. همچنین استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی یا در صورت لزوم استفاده از کمپرس سرد برای کاهش درد محل تزریق بسیار مفید است. توجه کنید  درد ممکن تا 4۰ دقیقه بعد از اتمام تزریق در بدن وجود داشته باشد که البته جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

بروز تهوع و سردرد

شایع‌ترین عوارض بوتاکس شقیقه که بسیار در افراد دیده می شود سردرد و تهوع هستند. این دو عارضه در 20 درصد از بیماران دیده می‌شود. البته این عوارض معمولاً خفیف بوده و بیشتر برای افرادی اتفاق می افتند که اولین تزریقات بوتاکس شقیقه را انجام داده باشند. این مشکل معمولا بین چند ساعت تا حداکثر یکهفته ماندگار است.

  بررسی 5 آیتم در هزینه تزریق بوتاکس دیسپورت 2021

عفونت

تا الان مبنی بر عفونت ناشی از تزریق بوتاکس شقیقه گزارشی منتشر نشده؛ البته این مساله تا حالا در ارتباط با تزریق‌هایی که در مطب ها و مراکز بهداشتی و توسط پزشک صورت گرفته‌اند دیده نشده. مواد تشکیل دهنده بوتاکس شقیقه شامل مایع نرمال سالین هستند و در دمای ۴ درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری می‌گردند. حتی یک ماه پس از باز نمودن محلول بوتاکس، هیچ علائمی دال بر رشد باکتری‌ها یافت نمی‌شود. با این حال پیش از تزریق بوتاکس شقیقه در محیط‌ های درمانی، پوست شما را به خوبی ضدعفونی می‌کنند تا خطر عفونت به صفر برسد.

عوارض بوتاکس شقیقه در محل تزریق

این گروه از عوارض معمولاً ناشی از انتشار بوتاکس به عضلاتی است که در نزدیکی محل تزریق هستند و البته و اثر گذاری بر روی ماهیچه‌هایی است که مد نظر ما نیستند. این عوارض زمانی زیاد می شود که که تزریق بوتاکس توسط افراد غیر پزشک یا پزشکان بدون تجربه انجام می شود.

در موارد درمان یک سوم بالایی صورت از جمله خط اخم، خطوط  پیشانی، بین دو ابرو و خطوط پنجه کلاغی عوارض محل تزریق بسیار کم می باشد. چون در این مناطق از پوست صورت تکنیک‌ها و دستورالعمل‌های تزریق بوتاکس شقیقه تا حد زیادی بهینه سازی گشته است. در این جا باید ذکر کرد که تزریق بوتاکس به طور کلی در یک سوم میانی و پایینی صورت و همچنین پوست گردن، کاربردهای زیادی ندارد. به همین به خاطر ضعیف بودن تکنیک‌های تزریق در این مناطق تزریقات صورت گرفته باید با دقت و احتیاط بیشتری انجام گیرد.

با توجه به مطالبی که گفته شد بوتاکس شقیقه نیاز به تبحر و تجربه زیادی دارد و نباید توسط هر شخصی و در هر مکانی انجام گیرد. بنابراین ما پیشنهاد می کنیم برای این تزریق از پزشک متخصص و در یک مکان مطمئن استفاده گردد. توصیه ما مطب پوست و زیبایی دکتر شمس می باشد. تلفن تماس و مشاوره با مطب پوست و زیبایی :☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐ 

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شمس