معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت


ارتباط جوش صورت و تغذیه

از دانستنیهای مراقبت روزانه پوست در مقاله پوست و زیبایی دکتر شمس شما را با موضوع معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت، آشنا می کنیم.

 

 تولید بیش از حد سبوم (چربی طبیعی پوست) و تکثیر زیاد سلولی، در کنار رشد باکتری‌ها و البته تاثیر فعالیت هورمون‌ها منجر به جوش زدن پوست می شود. البته باید این نکته را مد نظر داشت که در خیلی از مواقع دلیل رفتار اینگونه پوست نامشخص است و شفاف نیست. و برای همین است که به همین دلیل بر روی درمان‌های موضعی برای درمان جوش صورت بیشتر تکیه می‌کنند.

در کنار قرص‌های آنتی‌بیوتیک خوراکی (در صورت جوش و آکنه شدید) لوسیون‌های آنتی‌باکتریال، پاکسازی پوست، کرم رتینوئید تجویز می‌شود. بر اساس باور خیلی از پزشکان در ۲۰ سال گذشته تاثیر رژیم غذایی بر آکنه و جوش صورت رد شده بود و نسبت به رعایت رژیم غذایی خود را بی اعتنا نشان داده بودند و فقط داروهای شیمیای تجویز می‌کردند.

ولی جدیدترین تحقیقات امروزه نشان می‌دهد که باورهای قدیم اشتباه بوده است و تغذیه نقش بسیار موثری در جوش صورت و آکنه دارد و فقط دارو و درمان موضعی برای جوش مفید نیست. پزشکان دیگر مقاله‌های پزشکی بسیار زیادی در مورد موثر بودن تغذیه در سلامت پوست در همه کشورها منتشر کرده‌اند که این تاثیرات را بررسی کرده و نمونه‌های موفق درمان جوش صورت پس از رعایت رژیم غذایی مناسب را به همه اعلام کرده اند..

  3 نکته مهم در درمان خانگی سوختگی

اغلب متخصصان می‌گویند دلیل جوش‌زدن دقیقاً مشخص نیست اما برخی خوراکی‌ها معمولاً موجب جوش‌زدن بیشتر می‌شوند.

در ادامه این مطلب برخی از این خوراکی‌ها را برمی‌شماریم و نیز جایگزینی برای آنها ارائه خواهیم کرد.

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

مغزها – خوراکی عامل جوش صورت

احتمالاً دلیل آنکه مصرف مغزها باعث جوش زدن می‌شود میزان زیاد امگا-6 آنهاست. همه مغزها دارای اسید‌های چرب امگا3 و امگا6‌ است که برای سلامت بسیار ضروری است.

اسید‌های امگا3 ضد التهاب و امگا 6 التهاب‌زا هستند. از آنجا که جوش زدن فرآیندی التهابی است می‌توان به سادگی نتیجه گرفت که مغز‌هایی که مقادیر امگا 6 بیشتری دارند می‌توانند احتمال جوش زدن را بیشتر کنند. گردو و بادام از جمله چنین مغزهایی است. بادام زمینی و فندق کمترین میزان امگا6 را دارند. برای دریافت امگا 3 لازم برای بدن، می‌توانید به جای خوردن انواع آجیل، تنها از مغز تخمه‌ها استفاده کنید که نسبت امگا 6 آنها کمتر است.

 

شکر- خوراکی عامل جوش صورت

شکر تصفیه شده موجب بالا رفتن ناگهانی قند خون و جوش زدن می‌شود. در اینجا باید اشاره کرد که آرد سفید نیز دقیقاً همین اثر را دارد. تا حد امکان از انواع قند مصنوعی و سیروپ‌ها اجتناب کنید و قند مورد نیاز خود را از میوه‌هایی چون سیب و توت فرنگی تأمین کنید. در نظر داشته باشید موز، انبه و میوه‌های خشک نیز قند زیادی دارند.

 

سویا – خوراکی عامل جوش صورت

همان‌طور که بدن انسان هورمون استروژن تولید می‌کند، گیاهان نیز هورمون فیتواستروژن دارند. فیتو استروژن‌ها در میزان تولید استروژن نیز تأثیر می‌گذارند. در شرایطی که فرد مشکل غددی منجر به اختلال هورمون استروژن دارد، مصرف سویا می‌تواند عاملی برای بروز جوش باشد.

  2 راه درمان زگیل تناسلی

فراموش نکنید فیتواستروژن‌ها به خودی خود موجب جوش زدن نمی‌شوند و فقط در افرادی که استروژن خون آنها از حد طبیعی بسیار بالاتریا بسیار پایین‌تر است مشکل ساز خواهد بود. با توجه به اینکه سویا منبع غنی از پروتئین است، در صورتی که خوردن آن برای شما مشکل ایجاد می‌کند، پروتئین گوشتی و تخم مرغ بهترین جایگزین‌ها هستند.

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

معرفی 3 خوراکی عامل جوش صورت

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مراقبت پوست

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

من دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شمس