5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

5 روش کانتورینگ صورت چیست؟


کانتورینگ صورت چیست؟

از سری آموزش های تزریق ژل در ایم مقاله از مطب و زیبایی دکتر شمس شما را با موضوع  ” 5 روش کانتورینگ صورت چیست؟” آشنا می کنیم.

آیا می دانید کانتورینگ صورت چیست؟کانتورینگ صورت به معنای برجسته ساختن و هایلایت کردن قسمت هایی از صورت و کمرنگ کردن قسمت های دیگر صورت می باشد.باید توجه کرد که کانتورینگ انواع فرم صورت با هم متفاوت است و هر کدام روش خاصی دارد. با تکنیک کانتور شما می توانید قسمت هایی از صورت همچون گونه ها که می خواهید در دید باشند برجسته تر نمایید.با کمک کانتورینگ نواقص احتمالی صورت پوشانده و چهره ای کاملا متقارن ایچاد می گردد..

  • کانتورینگ صورت انواع مختلف دارد. در این مقاله با گریم
  • تزریق ژل توسط پزشک وعلم آناتومی و علم زیباشناسی و علم زیباشناسی آشنا می شوید. در این میان بخش پل کاملا توضیح داده خواهد شد. با مطب درد همراه باشید.
5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

کانتورینگ صورت

گریم در روش کانتورینگ صورت

تزریق ژل توسط پزشک در روش کانتورینگ صورت

علم آناتومی در روش کانتورینگ صورت

علم زیباشناسی در روش کانتورینگ صورت

تناسب چهره در روش کانتورینگ صورت

علم آناتومی در روش کانتورینگ صورت

از آنجا که صورت شامل شریان ها و عروق خونی و عصبی فراوانی می باشد که هر کدام حساسیت های خاص خود را دارا می باشد داشتن علم آناتومی از از لزومات انجام این کار می باشد که این لزوم را ایجاد می کند که حتما حتما این فعل توسط پزشک مجرب انجام پذیرد.

و از طرف دیگر داشتن شرح حال کامل پزشکی و دارویی بیمار و همچنین شرح حال تزریقات قبلی (اگر در گذشته انجام شده) این الزام را ایجاد می کند که پزشک مربوطه دائما مطالب علمی بروز را در این حوزه مطالعه و در بروز رسانی علوم خود مبادرت کند.

علم زیبایی شناختی در روش کانتورینگ صورت

بخش بعدی و البته بسیار مهم انجام کانتورینگ از طریق تزریق ژل هیالورونیک اسید علم زیبایی شناختی و دانش تناسب چهره می باشد که در رشته های هنری دیگر مانند مجسمه سازی، نقاشی و گریم آموزش داده می شود.

لذا در بخش زیبایی و پزشکی داشتن علم تناسب چهره لزوم پیدا می کند که عملیات تزریق ژل نه تنها بدون آسیب انجام پذیرد بلکه تغییرات مطلوب و طبیعی را به همراه داشته باشد.

 تناسب چهره در روش کانتورینگ صورت

چهره دارای چندین پارامتر می باشد که شامل طول، عرض و محورهای مختلف می باشد که نزدیک کردن چهره متقاضی به این تناسب مقصود انجام این فعل می باشد که با توضیح موارد مختلف در چهره این تناسب توضیح داده می شود.

چهره کشیده: به این معنا می باشد که طول و ارتفاع چهره نسبت به عرض آن زیاد می باشد که در این مورد 2 راه حل موجود است:

کمتر کردن ارتفاع چهره که تنها از طریق جراحی امکان پذیر می باشد

بیشتر کردن عرض چهره که از طریق تزریق در نواحی مختلف ممکن می باشد که انتخاب درست این نواحی، نکته مهم این کار می باشد.

صورت های پهن:

به این معنا می باشد که طول صورت نسبت به عرض آن کمتر می باشد . در این مورد هم 2 راه حل وجود دارد:

کمتر کردن عرض صورت با لاغر کردن (بشرط داشتن اضافه وزن) یا جراحی های بوکال فت و …

اضافه کرن طول صورت که با تزریق در نواحی مناسب و اضافه کردن ارتفاع آن ناحیه ممکن است و انتخاب ناحیه مورد نظر نیز بسیار حائز اهمیت است.

  مهمترین عوارض تزریق ژل لب راشل

به صورت کلی انجام کانتور در صورت های پهن بسیار دشوار و گاها غیر ممکن می باشد و فقط در نواحی قدامی چهره کاندید انجام کار می باشند و نواحی خلفی گاها باعث پهن تر شدن چهره و نتیجه نامناسب می شود.

چهره های متناسب:

یکی از دشوارترین کانتور کردن ها با تزریق فیلر، کانتور صورت های متناسب یا بدون ایراد می باشد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اگر چهره متناسب است چرا نیاز به انجام این کار می باشد. در جواب باید بگوییم که بطور کلی کانتور چهره نیاز برای هیچ چهره ای نیست چه کشیده، چه پهن و چه متناسب و صرفا جهت ارتقا و زیباتر شدن چهره یک گزینه انتخابی می باشد.

بطور کلی کانتور صورت های متوازن با تقویت تمامی نواحی بهترین گزینه می باشد که فقط زوایا تقویت شده و تناسب چهره تغییری نکند.

5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

5 روش کانتورینگ صورت چیست؟

صورت مهم ترین بخش ظاهر یک انسان است که شخص همیشه سعی می کند آن را آراسته نگه دارد و در نگهداری از آن کوشا باشد. اعضای مهمی همچون بینی و چشم در صورت وجود دارند که از همه آنها باید مراقبت کرد تا دچار آسیبی نشوند. گاهی عوامل زیادی می تواند زیبایی صورت را کمتر کند. از دست دادن وزن، پیری و لوازم آرایشی نامناسب می تواند پوست صورت را افتاده تر کند و همین باعث می شود که شخص دچار کمبود اعتماد به نفس شود. همچنین زاویه های مناسبی که در صورت وجود داشتند هم از بین خواهند رفت.

به همین دلایل، جراحی ها و تزریق های زیادی برای زیبایی صورت به وجود آمده اند که یکی از آنها زاویه سازی صورت توسط فیلر است. در زاویه سازی صورت، فیلر به صورت تزریق می شوند و باعث می شوند که زاویه های اطراف صورت به خوبی به حالت قبل برگشته و چهره را بسیار زیبا تر نشان می دهند. در حقیقت زاویه ها باعث می شوند که فرم صورت به خوبی شکل بگیرد.

فواید تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

پس از آنکه با فیلر آشنایی پیدا کردید، بهتر است که فواید آن را هم بدانید و متوجه شوید که چرا دیگران از این روش برای زاویه سازی صورت خود استفاده می کنند. در بخش زیر با برخی از فواید فیلر آشنا خواهید شد:

در بسیاری از جراحی ها پزشک نیاز دارد که بخشی از صورت شما را شکاف دهد. همین باعث می شود که زخم های متعددی بر روی صورت تان ایجاد شود. در تزریق فیلر چنین چیزی وجود ندارد و شما دچار اسکار نخواهید شد.

برخی از جراحی ها باعث نامتعادلی در چهره می شوند. یعنی شخص با مرور زمان پیرتر می شود اما آن جراحی هنوز در همان سنین جوانی وجود دارد و عدم تقارن را در چهره ایجاد می کند. تزریق فیلر همزمان با چهره، پیر می شوند و روندی طبیعی را در خود دارند.

بسیاری از جراحی ها نمی توانند همان حس طبیعی را به بیمار القا کنند. در حقیقت بیمار همیشه حس می کند که یک بخش مصنوعی درون صورت خود دارد و همین وی را آزار می دهد. در تزریق فیلر از چنین چیزی خبری نیست و شخص کاملا یک حس طبیعی خواهد داشت.

یکی از مزایای بزرگ این تزریق، استفاده آن در دیگر جراحی ها است. از این روش زیبایی می توان در جراحی های دیگر هم استفاده کرد تا بیمار بتواند چندین فرایند زیبایی را بر روی صورت خود انجام بدهد.

اقدامات لازم قبل از انجام زاویه سازی صورت با فیلر

پرهیز از مصرف برخی داروها و نوشیدنی ها

هر زمانی که شما اقدام به تزریق فیلر، بوتاکس و … می کنید، کبودی یکی از عوارض جانبی طبیعی آن خواهد بود. بنابراین برای به حداقل رساندن کبودی، از مصرف محصولاتی که باعث می شوند غلظت خون شما تحت تاثیر قرار گیرد، اجتناب کنید مانند داروی آسپرین، ادویل و …

با پوست تمیز به کلینیک زیبایی مراجعه کنید

لازم است روزی که برای انجام تزریق فیلر به کلینیک مراجعه می کنید، کاملا بدون آرایش باشید.

  5 نکته در معرفی تزریق ژل لب فانتزی

قبل از تزریق فیلر، غذا میل کنید

قبل از تزریق فیلر لازم است یک وعده غذایی کامل میل کنید. گاهی اوقات، ممکن است افرادی که قبل از تزریق غذا نخورده باشند، به هنگام تزریق دچار ضعف شوند. بنابراین خوردن ناهار یا صبحانه را قبل از تزریق فیلر، فراموش نکنید.

مراحل انجام تزریق فیلر برای زاویه سازی صورت

در این روش پزشک از طریق فیلر تلاش می کند که زاویه های مناسب را در صورت شما ایجاد کند. پزشک برای اینکه فیلر ها را تزریق کند، باید به خوبی بداند که کدام بخش از صورت شما نیاز به تزریق و ایجاد زاویه دارد به همین دلیل در ابتدا صورت شما را بررسی می کند. سپس آن مکان ها را توسط مواد ضد میکروبی، پاکسازی می کند تا همه چیز برای تزریق فیلر آماده شود. در این روش شما نیازی به بیهوشی نخواهید داشت و تنها توسط پزشک بی حسی را دریافت می کنید.

پزشک بعد از بی حسی به وسیله آمپول ها، فیلر را وارد بخش مورد نظر از صورت می کند و آن را به مدت چند ثانیه ماساژ می دهد. این ماساژ به دلیل جای گیری مناسب فیلر در صورت است. سپس همین کار را در تمامی بخش های لازم از صورت انجام می دهد تا در نهایت بتواند زاویه های مورد نظر را ایجاد کند. بعد از انجام تزریق پزشک کمپرس های یخ را بر روی صورت شما قرار می دهد تا التهاب های به وجود آمده سریعا از بین بروند.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

بعد از تزریق به طور قطع شما تورم ها و التهاب های خاصی را در صورت تان احساس خواهید کرد که همین باعث می شود در روز های اول نتوانید بیرون بروید. این التهاب ها ایراد خاصی نیستند و تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت تزریق شناخته شده اند. برای مراقبت و بدتر نشدن این مشکل باید از کمپرس های یخ و آب سرد استفاده کنید.

سعی کنید در 24 ساعت اول، هر 2 ساعت به مدت پنج دقیقه، کمپرس سرد در ناحیه تزریق بگذارید. گاهی اوقات نتیجه نهایی تزریق در صورت، پس از گذشت یک ماه، بوجود می آید.

عوارض های تزریق فیلر

فیلر هرکدام در کنار فواید بسیار زیاد خود، می تواند مشکلات کوتاه یا طولانی مدتی هم در صورت ایجاد کند که باید با آنها آشنا شوید. البته باید بدانید که این عوارض بسیار کم رخ می دهد اما نمی توان آنها را نادیده گرفت. اولین مشکلی که شما دچار آن خواهید شد آسیب به عروق خونی درون صورت است. این مشکل می تواند باعث شود که در تغییر رنگ در صورت شما و مکان های تزریق به وجود بیاید و دچار خونریزی های خاصی درون صورت خودتان شوید.

مشکل بعدی حساسیت هایی است که در صورت شما به وجود می آید. گاهی صورت تان نمی تواند به خوبی در برابر تزریق واکنش نشان دهد و همین باعث به وجود آمدن حساسیت های مختلف در صورت می شود. همین حساسیت های باعث می شوند که در برابر نور خورشید دچار قرمزی صورت شوید یا احساس خارش های متداولی در صورت خود داشته باشید. حتی گاهی ممکن است که احساس سوزش در اثر لمس صورت تان داشته باشید که می تواند آزار دهنده باشد.

آیا می توان با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

در اغلب موارد، نتیجه زیبایی نهایی وقتی فیلرها با سایر روش های درمانی مانند تزریق ضد چین و چروک و یا درمان لیزر ترکیب شده است، بهتر بوده است. این درمان ها باید به صورت فردی ارزیابی شده و انتخاب می شود و یک نسخه کلی وجود ندارد.

آیا این تزریق دردناک است؟

خیر. افرادی که از فیلرها استفاده می کنند، از فرایند بدون درد آن شگفت زده می شوند و در کنار آن می توان از چند روش کاهش درد برای به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان استفاده می کند. این  روش ها شامل کرم بی حسی موضعی، بلاک کننده های عصب و غیره است.

.

.

تزریق ژل

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

من دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با دکتر شمس